אביטל תשובה - פסיכולוגית ארגונית , פסיכותרפיסטית גופנית
צור קשרפסיכותרפיה גופניתהרצאותקורסים למנהליםייעוץ ופיתוח ארגוניראשי
 
 

פסיכותרפיה גופנית - טיפול בביוסינתזה

פסיכותרפיה גופנית

מהי ביוסינתזה ?
ביוסינתזה היא שיטת טיפול מתחום הפסיכותרפיה הגופנית ופירושה הוא "אינטגרציה של חיים"- השיטה משלבת טיפול פסיכולוגי תוך התייחסות לרובד הגופני היא משלבת טיפול מילולי ובלתי מילולי. ההתייחסות היא לנאמר ולמובע בגוף. הגוף והנפש מהווים יחידה אחת שלמה. מה שאנו מרגישים וחושבים משפיע על מתח השרירים, קצב הלב, הנשימה ועוד. הטיפול מתייחס אל האדם כמכלול ופונה אל כל רבדיו: הנפשי, הרוחני, הפיסי, והאנרגטי כשהמטרה היא לשפר את איכות החיים וההתמודדות עם תהליכי החיים.

למה טיפול בשיטת הביוסינתזה ?
הביוסינתזה היא שיטה אינטגרטיביות ומאפשרת את התאמת אופן הטיפול לכל מטופל. הייחודיות של הביוסינתזה היא בהתכוננות ובהתאמה המתמדת לצורכי המטופל ברובד, בקצב ובעומק המתאים לו ביותר.
הטיפול בביוסינתזה מיועד לאנשים רגילים כצורה של התפתחות עצמית שאינה מסתמכת רק על חשיבה רציונאלית אלא גם חוויתית, פיסית ורגשית
שיטת הביוסינתזה היא השיטה הראשונה (מתחום הפסיכותרפיות הגופניות) שקבלה הכרה מדעית מטעם הארגון האירופאי לפסיכותרפיה.


למה טיפול בפסיכותרפיה גופנית?

פעמים רבות אנחנו יודעים מה הסיבה שאנחנו מתנהגים בצורה מסוימת, מבינים ומנתחים את הבעיה אבל עדיין נשארים תקועים. הטיפול בבעיות וקשיים אישיים ברמה המילולית בלבד לא תמיד מספיק. ההבנה והניתוח לא תמיד מסייעים לנו להתמודד טוב יותר עם הקושי או לפתור את הבעיה כאן הפסיכותרפיה הגופנית משתלבת ומאפשרת נגישות אל עולם הסודות של הגוף.
בגוף ישנה אינטליגנציה גופנית, שהיא מעבר ליכולות פיסיות או ספורטיביות אלא ידע רב שקיים בגוף שלנו. כשם שהד.נ.א מרכז את כל המידע הביולוגי כך הגוף משמר את כל זיכרונות החיים, כולם חקוקים בגופנו. חלק מהזיכרונות נוצרו בשנים הראשונות, בתקופה העוברית במהלך הלידה ואחריה כך שאין פלא שאין לזיכרונות ביטוי מילולי מכיוון שנשתמרו ברמה לא וורבלית אלא כחוויה חושית רגשית וגופנית.
רוב בני האדם לא זוכרים את החוויות האלו ובכל זאת השפעתם על תפקוד היום יום יכולה להיות מאוד גדולה.

טיפול בפסיכותרפיה גופנית מאפשר גישה אל המידע העצום הזה הטמון בגוף שטיפול פסיכולוגי מפספס פשוט כי אין לו גישה אליו. המידע הזה מאפשר לנו לזהות את המקור לקשיים שלנו ומאפשר התבוננות עמוקה יותר ברבדים שונים בהתנהלות שלנו בכדי לאפשר שינוי וצמיחה.
רמת ההפנמה עמוקה הרבה יותר מכיוון שהשינוי הוא לא רק ברמת ההבנה והתפיסה של האירועים אלא ברמה החושית והגופנית.


חשוב לי לציין שהתערבות ארגונית איננה כוללת תהליך של פסיכותרפיה גופנית. פסיכותרפיה גופנית מתאפשרת אך ורק בקליניקה הפרטית.
יחד עם זאת הניסיון המקצועי והידע הגופני מאפשר לי לטפל בצורה מיטבית בקשיים המשפיעים על התפקוד המקצועי כמו דיבור בפני קהל, התבטאות והתמודדות בנוכחות אנשים מסוימים, פחד משינויים, התמודדות עם ביקורת, קושי בהבעת עמדה, קושי לנהוג באסרטיביות ועוד.


את לימודי הפסיכותרפיה הגופנית השלמתי דרך ביה"ס לביוסינתזה שמרכזו בהיידן, שוויץ והוא בעל שלוחות ב –30 מדינות באירופה, צפון ודרום אמריקה, יפן ואוסטרליה.

הארגון הבינלאומי לביוסינתזה IFB
INTERNATIONAL FOUNDATION FOR BIOSYNTHESIS


הכרה ממסדית- המכון לביוסינטזה (IIBS) הבינלאומי נמנה עם ההתאחדות העולמית לפסיכותרפיה WCP
הארגון האירופאי לפסיכותרפיה גופנית, EABP
והארגון האירופאי EAP
האקדמיה למדעים NY ,
הארגון הבינלאומי לסומטותרפיה
החברה הבינלאומית לפסיכולוגיה ורפואה פרה-נטלית,
הרשת המדעית והרפואיתUK
והצ'רטר השוויצרי לפסיכותרפיה.

World council for Psychotherapy WCP
European Association for psychotherapy EAP
  European Psychotherapy Association EABP 
----------------------------
בעלת רישיון של משרד הבריאות לעיסוק בפסיכולוגיה חיפוש בשם תשובה אביטל מ.ר 6536

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אל תהססו,
פנו אלי להתייעצות ללא התחייבות

טלפון: 052-3420336
טלפון במשרד: 03-6476672
avitalkt@gmail.com 
 
 
© אביטל קורדובה תשובה - פסיכולוגית ארגונית, פסיכותרפיסטית גופנית

ייעוץ ארגוני  |  קורסים לפיתוח מנהלים  |  ליווי מנהלים  |  תוכניות הדרכה לעובדים   |   הרצאות לארגונים   |    ביוסינתזה   |   ייעוץ למנהלים